Medycyna Estetyczna Specjalista Zabiegi Cennik

Gabinet fizjoterapii, Łódź

Trening medyczny

Przebieg wizyty

Wizyta fizjoterapeutyczna treningowa, czyli trening medyczny jest spotykany w branży medycznej najczęściej pod określeniem kinezyterapia. Jest to wizyta, na której wykonywany jest terapeutyczny trening medyczny oraz wręczana jest teczka zawierającą konspekt ćwiczeń oraz zaleceń dla pacjenta.
Trening w zależności od potrzeb pacjenta może mieć charakter:

  • treningu medycznego,
  • treningu mięśni głębokich stabilizacji centralnej,
  • treningu rehabilitacyjnego przed i pooperacyjnego,
  • treningu siłowego (oporowego),
  • treningu hipertroficznego (przyrost masy mięśniowej),
  • treningu ogólnosprawnościowego,
  • treningu wydolnościowego (wytrzymałościowego),
  • treningu funkcjonalnego.

Na czym polegają poszczególne treningi?

Trening medyczny

Ten rodzaj treningu koncentruje się na przywracaniu i utrzymaniu zdrowia oraz funkcji ciała poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia. Jest idealny dla osób po urazach, operacjach lub cierpiących na przewlekłe schorzenia. Celem jest poprawa siły, elastyczności, równowagi i ogólnej kondycji fizycznej.

Trening mięśni głębokich stabilizacji centralnej

Skupia się na wzmocnieniu mięśni tzw. core, które są kluczowe dla utrzymania dobrej postawy i zapobiegania bólom pleców. Obejmuje ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha, przepony, pleców i miednicy, co przyczynia się do lepszej stabilności i równowagi ciała.

Trening rehabilitacyjny przed i pooperacyjny

Jest zaprojektowany, aby przygotować ciało do zabiegu chirurgicznego i wspomóc proces gojenia po operacji. Przed operacją trening pomaga wzmocnić ciało, a po operacji skupia się na przywróceniu funkcji, zakresu ruchu i zmniejszeniu bólu w leczonym obszarze.

Trening siłowy (oporowy)

Wykorzystuje opór (np. ciężary, czy gumy) do budowania siły mięśniowej i wytrzymałości. Jest szczególnie przydatny w poprawie ogólnej siły ciała, zwiększeniu masy mięśniowej i poprawie zdolności funkcjonalnych.

Trening hipertroficzny (przyrost masy mięśniowej)

Skupia się na zwiększeniu rozmiaru mięśni poprzez ćwiczenia o dużej intensywności i objętości. Jest często stosowany w celu poprawy sylwetki, wzmacniania mięśni i zwiększania siły.

Trening ogólnosprawnościowy

Ten wszechstronny trening ma na celu poprawę różnych aspektów kondycji fizycznej, w tym siły, wytrzymałości, szybkości, zwinności i koordynacji. Jest to dobry wybór dla osób chcących poprawić ogólną sprawność i zdrowie.

Trening wydolnościowy (wytrzymałościowy)

Skoncentrowany na poprawie zdolności organizmu do wykonywania pracy przez dłuższy czas. Obejmuje ćwiczenia cardio, które wzmacniają serce i płuca, poprawiając wydolność.

Trening funkcjonalny

Koncentruje się na ćwiczeniach, które symulują codzienne ruchy i aktywności, aby poprawić sposób, w jaki ciało funkcjonuje w codziennym życiu. Często łączy elementy równowagi, siły i koordynacji, mając na celu poprawę funkcjonalności i zmniejszenie ryzyka urazów.

Każdy z tych treningów jest dostosowywany do konkretnych potrzeb i celów pacjenta, a ich skuteczność jest zwiększana dzięki profesjonalnemu nadzorowi i indywidualnemu podejściu.

Porozmawiajmy o tym, jak mogę Ci pomóc

Medycyna estetyczna Łódź

Mateusz Szarwas

Fizjoterapeuta, Trening Medyczny
Łódź